Článkové dopravníky

Článkové dopravníky

Segmentové dopravníky
  • vysoká odolnost a snadná údržba

  • široká rozměrová variabilita

Segmentové dopravníky

Nerezový dopravník

Pohoná kola, kovový pás i nosnou konstrukci je možné vyrobit z nerezu (ukázka zde). Dle potřeb zákazníka zvolíme vhodnou nerez pro jeho odvětví, dopravník z nerezu se stane nezničitelnou součástí Vašeho provozu - vhodný přes chemický až po potravinářský provoz. Je možné jej vyrobit v libovolných délkách, šířkách a nosnosti. Takový dopravník je bezúdržbový.

Dopravník do potravinářství

Jako nerezový dopravník je zároveň vhodný do potravinářského průmyslu. Jedná se o bežně používanou nerezeovou ocel a několik specifických úprav, aby bylo zamezeno otěru nebo opotřebení pásu provozem. Je snadno omyvatelný, odolný veškerému prostředí, zároveň je možné jej použít ve venkovním prostoru.

Dopravníky pro mycí linky

Díky nerezovému provedení, kaspovitým článkům a možnosti propustnosti je vhodný také pro průběžné praní nebo mytí materiálu a polotovarů. Do kapes je možné integrovat další prvky, které mytí udělají efektivnější nebo zamezí vypadnutí materálu.

Dopravníky do těžkého provozu

Naše dopravníky disponují velice odolnou konstrukcí vhodný pro vysoké zatížení. Díky nerezovému materiálu a tuhé konstrukci je schopen snést jakékoliv prostředí a zatížení. Nevadí mu prašnost, ani kyselé prostředí. Dopravníky s vysokou životností jsou vhodnou volbou ty, kterým stávající technologie nestačí. Rádi poskytneme vzorek na pokusy o zničení a zhodnocení, zda-li jste našli odolnější provedení, necháme na Vás.

Dopravníky s kovovým pásem

​Dopravníky s ocelovým článkovým řetězem pro přepravu odpadu jako jsou ocelové piliny a špony, plechové odřezky vznikající např. při lisování či laserovém řezání apod. Článkový dopravník spojuje prvky redlerového dopravníku s řetězovým. Animace s teorií zde.

Dopravníky do pece

Kde není možné použít válečkový dopravník, tak v provedení žáruvzdorného pásu je dopravník vhodný jako manipulační prvek ve vysokých teplotách. Články lze tepelně odstínit, tak aby nesálaly mnoho tepla, nevytváří tedy ani vysoké tepelné ztráty.

Dopravníky pro lisovny

S ohledem na vysoce odolnou konstrukci, jsou tyto dopravníky vhodné také do lisoven jako dopravníky vyvážející odpad - odřezky. Články řetězu jsou řešeny velice masivním provedením, takže jsou odolné vůči poškození a nevyžadují údržbu. Dopravnímu pásu neuškodí pády ostrých předmětů. Dopravník je možné umístit přímo pod lis a je odolný i vůči pádům kovových výrobků z větší výšky.

Dopravník na špony

Díky možnosti tvarovat dopravník dle jakýkoliv potřeb (např. Z), schopnosti filtrovat chladící kapalinu a velké odolnosti, vhodný na vyvážení třísek a špon z obráběcích center. Dopravník na třísky lze spouštět řízením z CNC, příp. automaticky v daných cyklech. Dopravník je odolný proti vzpříčení materiálu a nárazy větších kusů ho nepoškodí. V případech větších nárazů je možné články opatřit tlumicími prvky pro snížení hlučnosti. Dopravník na třísky je možné opatřit filtračním mechanismem na odtok chladící emulze. Ukázka zde.

Dopravník na šrouby

Dopravník je ideální volbou pro spojovací materiál - pro dopravu šroubů, nýtů, matic atd. Dopravník vydřží velkou zátěž a jeho životnost je v desítkách let.

Dopravníky na odpad

Dopravníky je možné využít za jakým koliv dalším účelem manipulací s odpady - sklo a skleněné střepy, komunální odpad, piliny a dřevozpracující průmysl. Dopravník díky vysoké odolnosti je možné použít také jako dopravníky do čističek a dopravu kalů. Zároveň je možné je využít jako např. speciální mechanická filtrace vodních toků - stejným způsobem jako mechanická filtrace mříží, jen se schopností průběžně vyvážet říční odpad. Ukázka zde.

 

Kontaktujte nás